Класични маникир: како то учинити?(фотографије корак по корак)

Упркос растућој популарности европске необрађене технике, класични маникир се у пракси користи у многим салонима и код куће. Рјешава проблем прегрубе кутикуле, коју је једноставно немогуће одмах омекшати, тако да је морате пажљиво скратити шкарама или шкарама. Класични маникир се може комбиновати са спа, бразилском маникиром и другим врстама професионалних третмана ноктију пре наношења гела. Није тешко савладати класични маникир, неки специјални скупи алати, као што је хардверски маникир, нису потребни, па је ова техника одлична за кућну употребу, укључујући и почетнике.

Цонтент :

  • Карактеристике резаног маникира;
  • Тоолс;
  • Технолошки класични маникир: корак-по-корак лекција са фотографијама;
  • Цлассиц гел лак за нокте;
  • Класична француска маникура;
  • Фотографије са опцијама за једноставан дизајн ноктију.

Феатурес маницуре

\ т

Разлика између класичне маникуре и осталих техника лежи у њеном имену. У европској техници, кутикула је омекшана остатком, а затим повучена наранчастим штапићем. У класичном маникиру користе се метални алати (маказе, штипаљке, лопатице, итд.). Кутикула се прво омекша, а затим уредно скрати. Главни недостатак ове врсте третмана заноктица је могућностоштећење деликатне коже око нокта. Постоји и мала али вероватна шанса за инфекцију. Међутим, искусни мајстори мајсторски се носе са овом техником и не изазивају никакве притужбе од стране купаца. Поред тога, као што је већ поменуто, европска техника није погодна за све девојке због прегрубе заноктице. Мајстори препоручују да почнете са класичним маникиром, а затим постепено пређите на европски необрезани маникир, када кутикула постане мекша.

Такође, карактеристична карактеристика класичног маникура је употреба воде. Пре него што наставите са рукама клијента, мајстор припрема купку за руку да омекша кутикулу.

Главне предности класичне технологије:

  • Доступно за кућну употребу;
  • Погодан за рад са очврслом кутикулом;
  • Ниски трошкови;

Недостатки на машини за обрезивање:

  • У случају непажљивог руковања инструментом могућа је повреда кутикуле или плоче нокта;
  • Након поступка често се формирају оштрице.

Опћенито, технику је лако извести маникир код куће и врло популаран.

Листа неопходних алата за маникир

За класични маникир потребан вам је следећи сет алата и козметике:

  • клешта, маказе, лопате, потискивач;
  • Течност за дезинфекцију руку;
  • Инструмент за дезинфекцију;
  • Пиле за нокте за једнократну употребу и љубитеље ноктију;
  • Четка за уклањање прашине;
  • Ручна купка и раствори соли за јачање ноктију;
  • Ремовер за сувише крупну кутикулу, нокте и уље за заноктице.

Технологија класичног маникура: лекција корак-по-корак са фотографијом

Технологију за извођење маникира класичног резања најлакше ће показати лекција корак-по-корак. Сваки мајстор у процесу рада може извести неке додатне манипулације, користити разне алате и козметику. Сада се нећете често сусрести са класичном технологијом у свом чистом облику, свако у процесу учења уводи неке чипове у њу. Почетници који су стекли искуство комбинирају технике и сами бирају оптималан процес извођења маникира. Класична технологија се састоји од 5 главних фаза. Да видимо како да направимо класичан маникир за почетнике.

Припрема руку клијента антисептичном кожом. Мајстор ради у једнократним рукавицама.

Прије свега, потребно је омекшати очврслу кожу око ноктију и то се може урадити уз помоћ купке с топлом водом. Време се израчунава појединачно, приближно процес траје од 5 до 15 минута. Уз то, можете користити морску сол за јачање ноктију, ароматичних уља и специјалних козметичких додатака за његу. Ако је кутикула веома густа, онда можете користити и ремувер (ставите га испред купатила).

Помоћу потискивача морате благо очистити омекшануптеригија са бочних ваљака и испод кутикуле. Кретање мора бити од дна до врха. Затим морате уклонити кутикулу помоћу пинцета, морате почети од слободне ивице и покушати изрезати кутикулу у облику једне траке (чиме се елиминира могућност даљњег формирања оштрица). Пинцета у односу на плочу нокта (приликом резања кутикуле) треба да буде под углом од 90 степени, тако да нема резова. Ако је потребно, потребно је ићи потискивачем у подручју испод кутикуле. Остаци коже и прашине могу се уклонити меком четком.

Обратите пажњу на то како правилно држати клешче и њихов положај у рукама.
​​

Затим морате уклонити остатке влаге из руку и нокте. Запамтите да алат (датотека за нокте) треба да ради у једном смеру. На крају маникира могу се уклонити и остаци прашине четком.

Ако наношење гела није потребно, онда се кутикула и нокат могу третирати специјалним уљем обогаћеним витаминима и минералима.

Видео лекција о класичном обрезаном маникиру

Цлассиц гел гел за маникир

\ т

Ако је након класичног маникира потребан гел гел, онда морате извести бројне додатне манипулације са ноктима како бисте их припремили за гел лак.

Да би се побољшао квалитет пријањања основног слоја на нокатну плочу, потребно је поставити малу храпавост, тј. Ходати по цијелој површини нокта с кожом, лаганим притиском. Такође, након што је процедура неопходнаочистити сву прашину.

Користећи рукавице за маникир без влакана навлажене текућином за одмашћивање природних ноктију, уклањамо прашину, влагу и козметику из ноктију.

Многи произвођачи препоручују употребу дехидратора и прајмера као додатних средстава за припрему плоче за нокте. Наносе се испред базе (први дехидратор, а затим прајмер). Дехидратор уклања вишак влаге из нокта, а прајмер ствара лепљиви слој на површини ради бољег приањања премаза на нокат. Многи мајстори раде без њих. Зависи од тога који бренд гел за полирање користите (обично произвођач означава све потребне фазе маникуре).

Дехидратор се суши довољно брзо у ваздуху, није га потребно слати у лампу.
Прајмер има течну конзистенцију и наноси се у танком слоју. Превлака се суши на ваздуху. Време сушења 30 секунди.

Произвођачи УВ премаза за нокте производе једнофазне и трофазне гелове. Једнофазни не захтевају наношење основног и завршног слоја (ово је премаз од 3 у 1). Међутим, када се користе трофазни гелови за лакирање, потребно је нанети основни слој након чега следи полимеризација у лампи. Стандардно време сушења за гел премазе у ЛЕД лампи је 30 секунди, у УВ-лампи 2-3 минута, осим ако произвођач не одреди другачије.

База се наноси у танком слоју. Да би додатно ојачали нокте клијента, боље је користити гумене облоге, имају дебљу конзистенцију иПа изравнати површину.Такође запамтите заптивање на стражњици.

На подлогу се наносе 2 слоја обојеног гела-лака са међуполазним сушењем.

Главну капљицу треба ставити у средину, а затим је лагано истегнути четком.
Да би направили маникир испод кутикуле, приликом наношења другог слоја лака за гел, потребно је узети танку четку, помакнути кутикулу што је више могуће и лагано ходати четком око цијеле ивице нокта.

Последњи корак је наношење завршног премаза у једном слоју или, ако је потребно, два слоја.Након полимеризације потребно је уклонити лепљиви слој крпом навлаженом средством за одмашћивање ноктију.

После завршетка класичног гел-лакирања гел гелом, подручје кутикуле је покривено посебним уљем за његу.

Видео лекција о примени исправног полирања гела у класичном маникиру

Класична француска маникура

Класична француска маникура (француска) се изводи коришћењем различитих технологија: линија осмехацртају руком, користе специјалне шаблоне, умочавају врх нокта у акрилни прах или сјај, користе посебну четку за француски.Који год метод изабрали, техника припреме плоче за нокте ће бити приближно иста.Изузетак је фаза стварања подлоге: можете користити базу и накнадну примјену лаког гел лака, а можете користити у раду специјалне боје прозирне базе за француски.Различити материјали се такође могу користити за цртање линије осмеха.: дебели гел за полирање или густија гел боја.

Корак по корак упуте за извођење класичног француског

Фотографије с опцијама једноставног дизајна ноктију

На крају овог прегледа објавили смо избор фотографија класичног маникира обложеног геломлак на дугим и кратким ноктима различитих облика.Можда гледате ове фотографије лепих ноктију, добићете свеже идеје за ваш рад.Почетници имају тенденцију да користе класичну боју маникира: црвену, ружичасту, беж, плаву, сиву, белу и црну.

)